Přejít na obsah

Fotka

Gramatika

- - - - -

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1
jago

jago

    Nováček

  • Uživatelé
  • 1 příspěvků(y)
  • MístoChomutov
Dobrý den,
jsem rád, že mohu být členem tohoto fóra a těším se na nové poznatky, v sat technice jsem začátečník. Co mě však zaujalo hned na první pohled už při čtení oznamovacího emailu i některých řádků přímo na fóru, je několik gramatických patvarů. Administrátor nebo majitel fóra, který tyto texty vytváří, bude jistě odborník na satelitní techniku a mnozí mu budou vděčni za fundované informace z tohoto oboru, (já samozřejmě též), ale měl by mít k ruce někoho, kdo mu před zveřejněním provede korekci textu. Přece jen jde o kvalitní web a tomu by měla, podle mého názoru, odpovídat i forma.
Pro začátek doporučuji opravit nejčastější chybu v textu: místo "by jste", "aby jsme", má správně být "byste", "abychom". Též u "na brzskou shledanou" je to "s" navíc.
Je mi jasné, že jednotliví uživatelé fóra nemusí na správnou češtinu dbát, oficiální text by však asi měl být bez chyb. V každém případě ale nechci být za hnidopicha, o tom zda budou stránky korektně česky nebo jinak si samozřejmě rozhodne majitel a my ostatní se s tím nějak vyrovnáme. :-)
Přeju všem dobré fórum a dobrý den.

#2
Maik

Maik

    Administrátor

  • Administrátoří
  • 14 příspěvků(y)
  • MístoOstrava
Samozřejmě to bereme na vědomí. Fórum je a bylo vždy psané tak, jak se dnes běžně píše na všech diskusích, čili bez diakritiky a mnohdy i s uvedenými patvary. Je to dané mnoha faktory, které nemá cenu rozebírat, nicméně i tak děkujeme za podnět. V budoucnu to však bude velmi těžko řešitelné, protože se zde budou prolínat moderátoři, jenž na podobné věci nehledí, je pro ně důležitý obsah a hlavu si s gramatikou lámat nikdy nebudou. Přiznám se, že po těch letech i já, velmi často ujíždím mimo rámec toho, co milovníci jazyka českého dokáží akceptovat. Budou moderovat a zároveň se o fórum starat současně Slováci i Češi a tady už neuhlídáme vůbec nic.

To co jsem odesílal hromadně na svém starém fóru, bylo napsáno již dávno a je fakt, že to připravoval mladý klučina a moc se s tím asi nepáral. Korekci jsem opravdu neřešil a přiznávám, že jsem mohl, nicméně už si ani nepamatuji, kdy jsem se kvůli tomuto projektu naposledy vyspal a tak jsem to odeslal v surovém stavu.

Pokud, jste člověkem, který má gramatiku v malíčku a budete mít zájem pro nás korekce oficiálních emailů a stanovisek tohoto fóra provádět, budeme jen rádi.

Závěrem: Pokud, kdokoliv zde na fóru najde chyby, zejména v překladu, který se stále ještě dolaďuje, prosím napište mi to do soukromé zprávy, postarám se co možná nejdříve o nápravu.

Hezký den Maik

#3
rebetis

rebetis

    Nováček

  • Uživatelé
  • 2 příspěvků(y)
  • Místo79070
Ja si myslim ze by to zase nemelo byt tak ,dnes se rychle odpovida na otazky a tim se dela dost chyb...to by se melo prehlizet( no možna ne u Admina) spíš mi tu chybí při odpovědi na příspěvek klik ...ODESLAT....Jinak zdravim všechny


0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů